Кабинет ЊКВ Принца Владимира Карађорђевића

  • Home
  • Serbia
  • Belgrade
  • Кабинет ЊКВ Принца Владимира Карађорђевића

Кабинет ЊКВ Принца Владимира Карађорђевића Кабинет ЊКВ Принца Владимира Карађорђевића у Србији ј? Dejan Damnjanovic. And, as always, my idea is to serve the Serbian people and not to rule.

Кабинет ЊКВ Принца Владимира Карађорђевића у Србији је основан о Св. Андреју Првозваном, 13.12.2016. године. Овом приликом, ЊКВ Принц Владимир је потписао оснивачку повељу, одредио да ће седиште кабинета бити у Београду и именовао господина Дејана Дамњановића шефом свог кабинета.

Функција кабинета ЊКВ Принца Владимира је остваривање непосредне и чврсте везе између Његовог Височанства и српског н

арода, као и деловање на остварењу хуманитарних и других друштвених циљева а у складу са програмским полазиштима кабинета. Кабинет ЊКВ Принца Владимира није искључиво заступништво Његовог Краљевског Височанства у отаџбини већ и активна друштвена структура која се залаже за остварење својих програмских полазишта.

Основна програмска полазишта Кабинета ЊКВ Принца Владимира су: традиционализам, родољубље, Православље и нео-византизам (као подструктура Евроазијског простора). У синергији ова четири елемента почива појам монархије у разумевању овог појма ЊКВ Принца Владимира. Наиме, монархија као крајње одредиште није нешто што треба да буде успостављено „одозго“ – јуридичким путем, већ превасходно“одоздо“ кроз фактичко успостављање елемената традиције и остала три набројана елемента унутар органског и саборног друштва. Монархија у правном смислу не треба да буде узрок, већ да наступи као последица остварења органског и у саборности укорењеног друштва. Сам облик овог друштва је метафизичка тројичност као основ монархије о којој је говорио Св Николај Велимировић: Бог, Краљ и домаћин.

Идеја кабинета ЊКВ Принца Владимира је да у опште-друштвеном и метаполитичком смислу да свој допринос поновној изградњи органског и саборног српског друштва.

У прилог томе сведоче и речи самог Принца Владимира:

„Моја идеја је обнова елемената традиције у српском друштву „одоздо“ а не „одозго“. И, као и увек до сада, моја идеја је да служим српском народу а не да њиме владам. Увек сам имао на уму оно што сам научио од свог оца и својих предака – мој однос са народом не треба да наликује војном покличу: „Напред!“, већ увек – „За мном!“ .“


The cabinet of His Royal Highness Prince Vladimir Karadjordjevic in Serbia was founded on St Andrew day, the 13th of December 2016. At that occasion, HRH Prince Vladimir signed the founding charter of the cabinet and defined that the seat of the cabinet will be in Belgrade, Serbia and that the chief of cabinet will be Mr. The idea of the cabinet of HRH Prince Vladimir is to provide the firm and direct connection between His Royal Highness and Serbian people, as well as the activity in conducting humanitarian and other social projects. The cabinet is not merly a static representative structure of Prince Vladimir in Serbia but also an active association of people who share the same ideas. The central elements of the platform of the cabinet are: traditionalism, patriotism, Orthodoxy and neo-byzantism (as a substructure of the Eurasian zone). The synergy of these four elements represents the understanding of the idea of monarchy of Prince Vladimir. HRH Prince Vladimir suggests that the monarchy should not be established „from above“, through some juridical action, but rather „from below“ through the gradual reestablishment of the elements of monarchy and organic society rooted in tradition. In other words – a monarchy in juridical sense shall be the consequence and not the cause. This type of organic society can be depicted through St Nikolaj Velimirovic’s thesis about the metaphyiscal trinity on which monarchy is based: God, King and housefather. In that sense, these are the words of HRH Prince Vladimir:

“My idea is to reconstruct the elements of tradition within the Serbian society from “below” and not from “above”. I always kept in mind what I have learned from my father and my ancestors – my relation with the people should never be based on the command: “Advance”, but rather always on: “Follow me!”

На данашњи дан, 25. априла 1928, упокојио се у Господу Генерал Петар Николајевич Врангел.Барон Врангел је умро у Бриселу...
25/04/2026

На данашњи дан, 25. априла 1928, упокојио се у Господу Генерал Петар Николајевич Врангел.

Барон Врангел је умро у Бриселу. Врангелова породица је изразила уверење да га је отровао брат његовог слуге, који је кратко време живео у његовој кући, и за кога се сумњало да је био совјетски агент. Првобитно је био сахрањен у Бриселу, али је у складу са својом последњом жељом 6. октобра 1929. пренет у Србију и поново сахрањен у Београду, у руској цркви Свете Тројице на Ташмајдану, поред цркве светог Марка где и данас чува своју последњу стражу.

Вјечнаја памјат!

На првој фотографији испод је Барон Врангел са оснивачима РОВС-а (Русский общевоинский союз) у Београду 1924, а на осталим сликама су призори са дочека његовог тела и сахране у Београду 1929.

Васкршња посланица ЊКВ Принца Владимира Карађорђевића, 2026.Браћо и сестре,Васкрс јесте највећи дан у календару јер пред...
11/04/2026

Васкршња посланица ЊКВ Принца Владимира Карађорђевића, 2026.

Браћо и сестре,

Васкрс јесте највећи дан у календару јер представља победу принципа стварања и створења над хтонским принципом смрти и уништења. Околности у којима се налазимо посебно подвлаче ову чињеницу. Тренутна ситуација у свету на жaлост наликује сликама из откривења светог Јована богослова. Сукоби, индивидуализам као начело које онемогућује било који вид друштвене артикулације, глобално преовлађујуће друштвено устројство које као законит и легитиман принцип успоставља то да је човек другом човеку постао вук, републикански и анти-монархијски принцип заснован на демократији као диктатури непросвећене већине чији је синоним реклама и лаж као њен саставни део.

У оваквим, готово есхатолошким околностима, поставља се питање који су нам конкретни кораци на располагању као начин избављења. На друштвеном плану то је засигурно јачање наше државе и народа и одбијање уступања делова нашег суверенитета над-државама које нису ништа друго до узурпатори нашег капацитета за доношење одлука о себи. Овде пре свега мислим на Европску Унију, увелико дисфункционалну творевину која није способна да изнађе решења ни за сопствене проблеме и опстанак, од енергетике, преко катастрофалне имиграционе политике, све до хипертрофиране бирократије и урушења свих система у сопственим државама чланицама. Наставити са приступним процесом Европској Унији исто је што и укрцавати се на брод који тоне, чак и уколико бисмо на тренутак ставили на страну њихову подршку сецесији Косова и Метохије и кршење споразума на који су ставили свој потпис уз истовремену громогласну халабуко око важности „владавине права“.

Што се тиче унутрашње ситуације у држави, мишљења сам да је у овим околностима најважније јасно видети ко је тај ко најмање говори истину. Ко ради против интереса државе и народа уз истовремено непрестано јавно оглашавање да у ствари ради за народ и државу. Онај који у највећој мери искривљује истину је тај ко чини највећу штету држави и народу. Толику штету да ће бити потребне године или чак деценије док се Србија не опорави. Савршано јасан инструмент у фигуративном смислу за јасно опажање тога ко изриче лаж на нивоу сопственог принципа је проблем наше јужне покрајине, Косова и Метохије. За чијег мандата се присуство институција државе Србије смањило или одржавало на истом нивоу, поготово на северу покрајине? Да ли се наше присуство и институције повећало или смањило током последњих нешто више од деценије? Која власт је пристала на Француско – немачки предлог и Бриселско - охридски споразум који де факто и де јуре дају независност сецесионистима из Приштине? Уколико иста власт истовремено говори о непристајању на независност јужне покрајине, то је јасан показатељ принципа лажи који ће се односити и на све друго што таква власт чини или говори. Мој прадеда, Краљ Петар и мој деда Краљ Александар су поново присајединили Косово и Метохију матици Србији у Балканским ратовима и тиме су се у историју уписали као осветници Косова и Газиместана. Мој деда је био онај ко је поново упалио заветне свеће које је након Косовске битке Кнегиња Милица дала да се израде и поново упакле када Косово и Метохија буду освећени и након тога их на чување дала братству Високих Дечана. Моји преци, осветници Газиместана, су знали да су дела а не речи једино што некога уписује у историју. Они су са оружјем у рукама заједно са српским народом ослободили Косово и Метохију без обузира на жртву која је за то била потребна. Све док вођење државе буде засновано на калкулацији и испразној демагогији уместо спремности на жртву ми ћемо бити у вечитом петку и суботи. Но кад осетимо да желимо да положимо жртву на олтар неког светог и вечитог начела, наступиће у свом пуном сјају недеља и Васкрс до краја историје.

Будимо снажни, јасних и бистрих очију и чувајмо једни друге.

Христос васкрсе браћо и сестре!

Бог живи!

Поводом годишњице почетка НАТО злочина над нашом земљом, положили смо венац на Стражевици.Памтимо жртве, памтимо наше хе...
24/03/2026

Поводом годишњице почетка НАТО злочина над нашом земљом, положили смо венац на Стражевици.

Памтимо жртве, памтимо наше хероје и знамо да су заборав и смрт синоними.

Данас је рођендан Његовог Краљевског Височанства Принца Владимира Карађорђевића.На многаја љета!
11/03/2026

Данас је рођендан Његовог Краљевског Височанства Принца Владимира Карађорђевића.

На многаја љета!

7. фебруара 1920, мучки је убијен Александар Васиљевич Колчак (Алекса́ндр Васи́льевич Колча́к; Санкт Петербург, 16.11.18...
08/02/2026

7. фебруара 1920, мучки је убијен Александар Васиљевич Колчак (Алекса́ндр Васи́льевич Колча́к; Санкт Петербург, 16.11.1874 — Иркутск, 7.2.1920). Колчак је био руски адмирал и један од вођа Беле гарде. Био је председник привремене белогардејске владе у Сибиру.

Живот и смрт адмирала Колчака у себи садрже све елементе мита - борбу за одржање принципа традиције пред лавином њеног уништења, непристајање на предају ни под којим околностима, издају од стране Запада који се номинално декларисао као савезник и смрт од руке хтонског елемента.

Вјечнаја памјат!

Божићна посланица ЊКВ Принца Владимира Карађорђевића 2026.Браћо и сестре,Овај Божић дочекујемо у тешко време што се одно...
06/01/2026

Божићна посланица ЊКВ Принца Владимира Карађорђевића 2026.

Браћо и сестре,

Овај Божић дочекујемо у тешко време што се односи на нашу државу и народ, али и на укупан светски контекст. Из овог разлога није лако обратити се а да се нешто из овог сложеног мозаика околности не заборави, али и да се избегне обраћање сведено на клише и уобичајене поруке којима смисао често недостаје.

Можда је најтачнија од свих изречених формулација за осликавање времена у којем се налазимо „Стари свет умире а нови се мучи да да се роди, сада је време чудовишта.“

На том трагу, сведоци смо времена у којем је сила постала једини инструмент политичког али и друштвеног деловања. Како на међународном, тако и на унутрашњем плану, односно плановима држава. Стара равнотежа снага која је била зачета Техераном и Јалтом и ступила на сцену 1945, више не постоји. Такође и срећом, не постоји више ни глобалистичка и неолиберална хегемонија која је наступила као својеврсни епилог света након Јалте а чији је основни предзнак био отимање делова суверенитета држава у функцији стварања света међународних корпорација у коме су државе сведене на декор без икаквог реалног значења. Глобалистички видови друштвене организације засновани су на формирању над-држава које успостављају хегемонију над сувереним државама и своде их на колоније. Пример овога је сада на сву срећу умирућа и потпуно дисфункционална Европска Унија. Ови процеси су током последњих година уступили простор за нове суверенистичке формулације које на Западу на жалост сопствену сувереност интерпретирају искључиво као сувереност капитала. Без најмање назнаке традиције или културног или народног идентитета као евентуалног темеља суверености. Ови „нови суверенизми“ чији је највидљивији пример онај у САД, само су још један аргумент у низу који нам сугерише да је унутар колективног Запада аутентичан традиционализам уз поштовање сопствених идентитетских темеља, немогућ. Више од два столећа су прошла од прве анти-традицијске и анти-монархијске револуције која је обезглавила Запад а круну заменила парламентом. 1789. није само започела талас укидања мони архи принципа у Европи, већ је започела укидање Запада. Пример нео-суверенистичког дивљања је недавна интервенција САД у Венецуели. У посматрању ове епизоде ни најмање се не бавимо анализом система или политичког идентитета председника Мадура, већ отвореним принципом голе силе за решавање међународних ситуација. Изгледа да се добар део света, онај атлантистички, свео са једне стране Атлантика на зле кловнове, а са друге, на хронично неспособне пајаце који не разумеју да је глобализам постао анахронизам.

Уколико бисмо се осврнули на унутрашњи план, чињеница је да је тренутна власт низом погрешних и деструктивних поступака по народ и државу, сама себе сахранила и да ће за врло кратко време сићи са сцене историје. Кључно питање које се појављује пред нама је смер кретања наше државе после ове власти? Врло опасна околност којој сведочимо је да умирућа и дисфункционална ЕУ од самог почетка студентске и народне побуне код нас покушава да се налик паразиту наметне са тезом да су „циљеви студената и народа Србије исти као они ЕУ“ и наметне исту позицију коју има тренутна власт према ЕУ са својим манијакалним „остајањем на европском путу“. Сигурно је да ЕУ покушава себе да наметне несумњивој евроскептичној већини у Србији и кроз одређен број политичких опција које би, баш као и тренутна власт, по сваку цену да нас гурну под колонијалну управу Брисела. Саму ЕУ бисмо питали, кад већ тврди да баштини исте вредности као становништво Србије, да ли то значи да жели да укине признање Косова као независне државе на нивоу свих држава чланица? Да ли можда жели да престане са својим притиском на законски систем Србије у вези са измишљеним појмом „род“, нападом на српски језик са родно осетљивим језиком или агресијом према традиционалним породичним вредностима кроз правни систем наше земље? Питање смера кретања Србије након силаска са политичке сцене тренутне власти је кључно у овом тренутку и молим вас да мислите о њему.

У вези са Косовом и Метохијом, на жалост тренутна власт је Бриселско – охридским споразумима и потпуним и трагичним игнорисањем јужне покрајине, по свему судећи завршила мирну транзицију власти са Београда на Приштину. Ова власт је поништила оно што су мој прадеда Краљ Петар, мој деда Краљ Александар и српска војска учинили током Балканских и Великог рата а то је заветно поновно прикључење Косова и Метохије матици Србији. На жалост, ми сада морамо да мислимо не више о задржавању Косова и Метохије, већ о понављању јуначког подвига наших славних предака, осветника Газиместана.

Будите здрави, чувајте завете, чувајте једни друге.

Мир Божији – Христос се роди!

Владимир

Јуче, уочи Светог Николе у Требињу је преминуо војвода Славко Алексић.Рођен 1956. у Билећи.У марту 1992. ступа на чело Н...
19/12/2025

Јуче, уочи Светог Николе у Требињу је преминуо војвода Славко Алексић.

Рођен 1956. у Билећи.

У марту 1992. ступа на чело Новосарајевског четничког одреда са положајем на Грбавици. Са својим одредом држао је српске положаје на Јеврејском гробљу, једној од најтежих линија разграничења Српско Сарајево - Сарајево на којој су вођене најжешће борбе између Војске Републике Српске и Армије БиХ.
Био је командант одреда руских добровољаца на сарајевско-романијком ратишту. После НАТО бомбардовања Српске и потписивања Дејтонског споразума 1996, предводио је безбедан излазак српске војске и цивилног становништва са Грбавице. Изнео је православни крст на својим леђима на Враца и Миљевиће.

Три пута рањаван.

Од ЊКВ Принца Владимира Карађорђевића био је одликован повељом Сувереног војног витешког реда змаја.

Био је један од ретких који се након ратова нису распродали кроз самокапитализацију, јурњаву за разним интересима и бављење политиком задржавши вертикалу до краја.

Ниси мртав!

Срећан нам Дан победе у Великом рату!Најмање што можемо као израз захвалности нашим прецима је употреба речи "победа" ум...
11/11/2025

Срећан нам Дан победе у Великом рату!

Најмање што можемо као израз захвалности нашим прецима је употреба речи "победа" уместо ревизионистичке речи "примирје".

Вечнa слава победницима!

На данашњи дан, 1. новембра 1918, Српска Прва армија под командом Војводе Петра Бојовића ослободила је у Првом светском ...
01/11/2025

На данашњи дан, 1. новембра 1918, Српска Прва армија под командом Војводе Петра Бојовића ослободила је у Првом светском рату Београд, прешавши 500 километара под борбом за само 45 дана, у силовитом напредовању после пробоја Солунског фронта. Ове трупе успеле су у својеврсном „блицкригу“ да за свега месец и по дана од пробоја Солунског фронта, у ноћи између 14. и 15. септембра, ослободе целу тадашњу Србију и 1. новембра освану на улицама главног града и тако продру чак 600 километара у дубину окупиране територије. У стратегији ратовања до тада ово је био незабележен случај.

Памтимо!

Пре непуна два сата на ВМА у Београду је преминуо генерал Небојша Павковић, командант Треће армије и начелник Генералшта...
20/10/2025

Пре непуна два сата на ВМА у Београду је преминуо генерал Небојша Павковић, командант Треће армије и начелник Генералштаба. Човек који је зауставио НАТО агресоре и приштинске терористе 1999. године.

Вјечнаја памјат и лака земља генерале!

На данашњи дан, 9. октобра 1934, од стране усташа и ВМРО, убијен је Краљ Александар I Карађорђевић.Вјечнаја памјат нашем...
09/10/2025

На данашњи дан, 9. октобра 1934, од стране усташа и ВМРО, убијен је Краљ Александар I Карађорђевић.

Вјечнаја памјат нашем краљу и мом деди!

Address

XXI Divizije 30
Belgrade
11000

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Кабинет ЊКВ Принца Владимира Карађорђевића posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Share